Eskişehirde Spor Salonları

Bugün Devlet Eskişehir Spor Salonu  dört yüze yakın çalışanı, genci, profesyonel sporcuyu birleştiren etkin bir kurumdur.

Kuruma, gümrük hizmeti Hazar yönlendirir.

Eskişehir spor salonları tarafından imzalanmış 1999 23 Aralık 078 sayılı emri ile Devlet Gümrük Komitesi Spor Sağlık Merkezi kurulmuştur. Merkez Ana etkinliğine ise 2001 yılından başlamıştır.

Komite Başkanı tarafından verilen 2013 yılı 01 Ekim 100/075 sayılı emri ile Spor Sağlık Merkezi’nin bünyesinde “Eskişehir Spor Salonu” Spor Kulübü kuruldu.

Spor Sağlık Merkezi’nde 4 işçi, Spor Kulübü’nde ise 38 işçi çalışıyor. Bunlardan 17 kişiyi yönetim kurulu ve teknik eleman, 21 kişi ise antrenör-öğretmen olarak görev yapar. Merkezde ve Kulüpte 18 kişi özel sıra taşıyan elemanlar.

Faaliyetimize başlayan ilk günden bu güne kadar hem profesyonel kadroların seçilip uygun görevlere tayin edilmesinde, hem de ülkemizde kalifiye umut verici sporcu ve antrenör-öğretim Merkeze dahil edilmeleri için daima geniş ve verimli çalışmalar yapılıyor. Kulübün geliştirilmesinde temel amaç ülke sporuna etkin katkıda vermektir.

Devlet Gümrük Komitesinin 17 Aralık 2002 tarihli 089 sayılı emri ile onaylanmış “Eskişehir gümrük organlarında özel fiziksel hazırlık üzere etkinliğin yapılmasına dair talimatın” taleplerin yerine getirilmesi ve gümrük organı fiziksel sağlığını sağlamak amacıyla Devlet Gümrük Komitesinin yapısına dahil olan kurumlar arasında Komite Başkanı uygun emriyle özel fiziksel hazırlığının kontrol Merkezin ı ile organize bir şekilde yapılır.

Geçen bu süre boyunca faaliyet gösteren kurumun bünyesinde 7 Olimpiyat sporlar, – 14 ise sivil sporlar öğretilir.

Şu anda bu spor ocağında yaklaşık 336 sporcu kayıt olunan sporları ile uğraşıyor.

Merkezin futbol bayan takımı Eskişehir’in futbol tarihinin en yüksek sonuçlar elde ederek, UEFA kupasının 4/1 kapasitesine yükselmişler.

Spor Sağlık Merkezi ve Eskişehir Spor Kulübü Devlet Gümrük Komitesi sisteminde ve diğer ilgili kurumlarda büro çalışmasının modern teknolojiler bazında günün talepleri seviyesinde kurmaya çalışmıştır.

Devlet Gümrük Komitesinin kaygısı ve ilgi alanında düzenli olarak Eskişehir spor salonu temsilcileri ulusal ve uluslararası düzeyde yarışmalara başarılı çıkışlar etmektedirler.

Merkezin temel amacı, ülkemizde, hem de ülkemizin dışında Eskişehir’in sporunu geniş şekilde dünyaya ulaştırmak, gurur olan Eskişehir sporlarının  üç renkli bayrağını dünyanın en saygın spor arenalarında bulunmaktadır.Biz elde edilmiş sonuçlarla yetinmeyip, daha muhteşem başarılara imza atmak istiyoruz.

Spor Her bir ülkenin gelişimi için çok önemli bir alandır.

Sizi, Spor Sağlık Merkezi’nin “Eskişehir spor salonu” olarak sportif başarılarını izlemek, sporcu sıralarına katılmak ve sporun geniş çeşitlerini toplumumuzda tebliğ ve gelişmesine yardım etmeye davet ediyoruz.

http://www.makalee.net/2015/04/eskisehirin-en-iyi-spor-salonlari.html

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s